Vykecávanie sa pri káve

Expresívny názor na cibetkovú kávu

Toto video sa stalo najpopulárnejším Green Plantation videom. Neviem či je to o obrovskom záujme ohľadom kávy Kopi Luwak, alebo môj prekofeinovaný expressívny prejav. V každom prípade za názorom si stojím a podobne je to aj s väčsinou renomovaných kávových profesionálov. Upozorňujem, vo videu použijem expresívne výrazy na popis tohoto zázraku a preto pre deti toto video neodporúčam. Ak chcete menej expresívny prejav tak pre jeden Slovenský renomovaný barmanský časopis som to zhrnul asi takto:

„Pri „špeciálne“ spracovaných kávach ako Kopi Luwak a iných derivátoch, ako je káva zo slonieho trusu, si musíte uvedomiť, že platíte za ľudskú hlúposť. Neviem, prečo ľudí priťahujú produkty, ktoré boli požuté, strávené a vylúčené zvieratami, ale sú takí, ktorí sú za tieto „drahokamy“ ochotní zaplatiť dosť veľa peňazí. Neviem vám ani povedať, aké majú tieto výrobky testovacie skóre – jednoducho preto, že väčšina renomovaných cupperov považuje kávu z exkrementov za vtip a vôbec ju nehodnotia.“

kopi luwak káva

Cibetková káva kopi luwak s plesňou na povrchu. Vaše obličky a pečeň budú „vďačné“

Moje video – nevhodné pre deti a dorastajúcu mládež

Na ukludnenie vášní je tu úryvok z filmu „The Bucket List“

author-avatar

About Valerian Hrala

Valerian je zakladateľom Green Plantation a ďalších štyroch kávových startupov roztrúsených po svete. Rannú kávu pije v San Franciscu.

One thought on “Expresívny názor na cibetkovú kávu

  1. Mick píše:

    Nelze, než souhlasit 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.