• V obchode som si objednala darcekovu poukazku,platba kartou. Sumu som hned uhradila. Ani po tyzdni, poukazka nebola dotycnemu dorucena, tak som zavolala na cislo uvedene na stranke. Ocakavala by som ze ked zavolam clovek na druhej strane sa aspon pozdravi a povie kam alebo komu som sa dovolala. Pani sa ozvala otravenym hlasom "ano"? Pri tak velkej konkurencii by som ocakavala maximalnu orientaciu na zakaznika. Bohuzial tento nakup nesplnil moje ocakavania preto davam zaporne hodnotenie.
   Hodnocení: 2/5 | Datum: před 3 týždne
  • Nakupoval som tu prvýkrát, z mojej strany úplná spokojnosť, napriek vianociam bola dodávka rýchla.
   Hodnocení: 5/5 | Datum: před 2 mesiace
  • Eshop, ktorý vie čo chce. Skladba a kvalita tovaru s jasným a jednoznačným zameraním na využitie dokonale technologickej prípravy a maximálneho vychutnania si pitia kávy.
   Hodnocení: 5/5 | Datum: před 2 mesiace
  • Určite doporučujem a už sondujem po ďalších kávach. Rád vyskúšam rôzne príchute. Páči sa mi aj design obalov ako aj to, že viem kedy bola pražená káva.
   Hodnocení: 5/5 | Datum: před 2 mesiace
  • Kvalitná výberová káva, vždy čertstvo pražená, príjemná komunikácia, rýchle dodanie, darček naviac
   Hodnocení: 5/5 | Datum: před 3 mesiace
Home / Kávová TV / Ako vyzerá káva

Ako vyzerá káva

Video o zelenej káve. V tomto videu si podrobnejšie preberieme výzor zelenej kávy. Ako ju ovplyvňuje spracovanie a na čo si dávajte pozor pri nákupe kávy. Toto video je alfaou a omegou skutočného kávového fanatika a preto je v nej aj mini test/súťaž. Troch šťastlivcov vylosujeme po 12. Decembri a odmeníme 100g GP kávy. Aby ste tie Vianoce mali skutočne krásne. Odpovede pridávajte pod článok. Takže hop hop a kliknite na „Čítajte ďalej“.

Uvedomujem si, že vo videu som spomenul pojem „ochratoxín“. Ochratoxíni sú mikroplesne, ktoré „žijú“ v zle spracovaných sušených potravinách vrátane kávy. Majú toxické účinky hlavne na vašu pečeň a ľadviny. Šťastie u kávy je, že s pražením väčšina ochratoxínu je zničená, ale napriek tomu som videl laboratórne výsledky káv dostupných na českom a slovenskom trhu, čo obsahovali ochratoxín aj po pražení a jedna zo značiek ak sa nemýlim až nad limit EU. Koľko ochratoxínu tam teda bolo pred pražením? Pite zdravú kvalitnú kávu. Pod videom nájdete linky na ďalšie informácie o ochratoxíne.

Tu je niekoľko článkov o ochratoxíne:

Wikipedia – Anglicky
Referáty – „Ochratoxíny, základné info“
Nezávislý test ochatoxínu v instatných kávach na Českom trhu od Dtest
Reakcia Tschibo na závery Dtest

FOTO: asgw